Dłuższe dni i cieplejsze temperatury zachęcają do częstszych i dłuższych spacerów, które wymagają również szczególnej uwagi i przygotowania. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się wspólnymi chwilami z pupilem bez niepotrzebnych niespodzianek.

1. Sprawdź wyposażenie

Przed pierwszym wiosennym spacerem warto dokładnie sprawdzić stan smyczy, obroży oraz szelek. Upewnij się, że wszystkie sprzączki i zapięcia działają prawidłowo, a materiał nie jest w żadnym miejscu przetarty ani uszkodzony. To bardzo ważne. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twojego pupila jest najważniejsze, a stan wyposażenia jest jedyną szansą na uchronienie goprzed niespodziewanym i przykrym incydentem. Bogata oferta akcesoriów spacerowych jest dostępna w sklepach Maxi Zoo – https://www.maxizoo.pl/c/pies/spacery/.

2. Zadbaj o odpowiednią ochronę przed kleszczami

Choć środki ochronne powinno stosować się przez cały rok, wiosna to czas, kiedy kleszcze wykazują największą aktywność. Zadbaj o odpowiednią profilaktykę, stosując skuteczne preparaty. Tabletki ochronne, krople, wcierki, spraye czy obroża przeciwkleszczowa – możliwości jest naprawdę wiele. Szeroką ofertę preparatów znajdziesz w sklepach Maxi Zoo – https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/kleszcze-pchly/. W wyborze najlepszego produktu dla Twojego pupila pomogą Ci wykwalifikowani pracownicy Maxi Zoo. Jeśli Twój czworonogów wymaga specjalistycznej opieki to warto skonsultować się z weterynarzem.  

3. Miej wodę zawsze pod ręką

Wiosna często przynosi pogodę w kratkę. Czasem deszcz, a czasem wysoką temperaturę.Pamiętaj, żeby pupil miał na długim spacerze stały dostęp do świeżej wody. W tym przypadku świetnie sprawdzą specjalne przenośne butelki oraz miski turystyczne. Te poręczne i praktyczne produkty z pewnością pomogą Ci utrzymać odpowiednie nawodnienie pupila.

4. Przygotuj się na różne warunki

Wiosenne dni bywają kapryśne, a pogoda potrafi ulec zmianie z minuty na minutę. Miej to na uwadze decydując się na dłuższy spacer. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową dla czworonoga. Uchroni go przed zmoknięciem i spadkiem temperatury.

5. Dostosuj dietę

Aktywniejszy tryb życia wiosną może wymagać dostosowania diety Twojego pupila. Jeśli zwiększacie ilość i intensywność spacerów, Twój pies może potrzebować więcej energii. W celu zmiany diety spełniającej zapotrzebowanie czworonoga najlepiej skonsultuj się z weterynarzem. Specjalista doradzi, jakie zmiany w diecie będą najlepsze, a pracownicy Maxi Zoo pomogą wybrać odpowiedni produkt.

6. Pamiętaj o dobrej zabawie

Wykorzystaj długie wiosenne dni i urozmaicaj spacery. Skorzystaj z tego czasu, aby nauczyć psa nowych komend lub doskonalić te już znane, tylko w bardziej rozpraszających okolicznościach. Pamiętaj, by zawsze nagradzać swojego czworonoga za dobre zachowanie – pozytywne wzmocnienie i motywacja przełożą się na skuteczność treningu. Do przechowywania nagród w postaci przysmaków świetnie nadadzą się specjalne sakiewki. Innym razem możesz zabrać ze sobą ulubione zabawki pupila i zaangażować go do szalonych zabaw na świeżym powietrzu. Twój pies na pewno będzie zachwycony różnorodnością i brakiem nudy. Potrzebujesz inspiracji? Sprawdź poradnik Maxi Zoo i dowiedz się, jak możecie aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – https://www.maxizoo.pl/magazyn/pies/sport-i-zabawa/wskazowki-dotyczace-aktywnosci-na-zewnatrz/.

7. Czystość to podstawa

Niezależnie od pory roku, jednym z podstawowych artykułów spacerowej wyprawki powinny być woreczki na odchody. Używanie ich jest jednym z kluczowych elementów odpowiedzialnego opiekuna psa, szczególnie podczas wiosennych spacerów, kiedy spędzacie na zewnątrz więcej czasu. Regularne korzystanie z woreczków na odchody nie tylko przyczynia się do zachowania czystości w miejscach publicznych, ale również jest wyrazem szacunku dla innych mieszkańców i użytkowników przestrzeni. Pamiętaj, że czyste i zielone otoczenie to wspólne dobro.

Wiosenne spacery to fantastyczna okazja do wspólnego spędzania czasu i czerpania radości z aktywności na świeżym powietrzu. Pamiętaj, że kluczem do bezpieczeństwa i komfortu jestodpowiednie przygotowania. Dbając o wyposażenie, ochronę przed pasożytami, higienę, właściwą dietę i nawodnienie, zapewnisz sobie i swojemu psu mnóstwo niezapomnianych chwil podczas wiosennych przygód.

Z okazji nadchodzącej wiosny Maxi Zoo przygotowało specjalną ofertę 20% rabatu na: smycze, szelki, obroże marki AniOne, MORE, FIT+FUN, akcesoria spacerowe (miski składane, sakiewki na przysmaki) oraz woreczki na odchody marki TAKE CARE, Earth Rated, FIT+FUN przy zakupach za minimum 50 złotych. Promocja obowiązuje w dniach 13 marca9 kwietnia w sklepach stacjonarnych lub do wyczerpania zapasów, po aktywacji kuponu w aplikacji i okazaniu jej przy kasie oraz w sklepie online po wpisaniu kodu promocyjnego SPACER20 w koszyku. Oferty z kuponów nie łączą się z rabatem Friends5% oraz innymi rabatami i promocjami. Więcej szczegółów o akcji promocyjnej znajdziesz na stronie Maxi Zoo – https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/.